דברים שכדאי לדעת

 

דברים שכדאי לדעת:

*      תוקף ההיתר להעסקת מטפל זר הוא שנתיים למטופלים מעל גיל הפנסיה ושלוש שנים למטופלים מתחת לגיל הפנסיה, יש לחדש ההיתר כ60 יום לפני פקיעתו.

*      אורכה של אושרת העבודה הניתנת למטפל זר על ידי משרד הפנים הוא 12 חודשים לכל היותר, דבר זה תלוי בתוקף ההיתר להעסקת מטפל זר של המטופל           ובתוקף הדרכון של המטפל אשר חייב להיות תקף לשנה וחצי לכל הפחות.

*      אגרת היתר העסקה 275 ₪ התשלום חל עלהמעסיק . אשרת עבודה במשרד הפנים, מחלקת אשרות 160 ₪ התשלום חל על המעסיק. אגרת אושרה לחופשת         מולדת 160 ₪ התשלום על המטפל הזר.

*      רצוי ואף מומלץ לאפשר לשים טלוויזיה וכבלים בבית של המטופל מכוון שהעבודה הסיעודית היא לסירוגין ומותירה לעובד זמן פנוי. כדאי לספק טלוויזיה בבית           ולא בחדרו של המטפל כדי לשמור על קשר חברתי בין המטפל למטופל . התשלומים חלים על המעסיק במידה והמטופל מבקש ערוץ ספציפי ניתן לחייבו על             תוספת זו.

*      על המעסיק חלה חובה לספק מצרכים בסיסיים  עבור המטפל, לעיתים קרובות המטפלים מבקשים מצרכים מיוחדים כגון דגים ועופות, מוצרי גבינה, מילקי וכדו'        בצורה מוגזמת ולא סבירה. בהתאם לכך רכישת מצרכים אלו על חשבונכם הוא לשיקולכם בלבד לפי מידת שביעות רצונכם מהמטפל ומהיכולות הכלכליות              שלכם.

*      אם ברצון מעסיק המטפל להתקין  מצלמות, יש להתקין רק באזורים המשותפים בבית כמו סלון מטבח, מרפסת ובחדרו של המטופל. אסור להתקין מצלמות           באיזור הרישי של המטפל כמו בחדר שינה שלו או מקלחת ושירותים.

*      על פי החוק על המטפל או המטופל להודיע  מראש על הפסקת עבודה 1-6 חודשי הפסקה : יום 1 עבור כל חודש. 11-7 חודשי הפסקה 2.5 ימים עבור כל חודש        מעבר לחודש השישי ועד החודש האחד עשרה . לדוגמה עובדת המועסקת 8 חודשים חייבת לתת הודעה מראש של 11 ימים. 2.5+2.5+6=11 ימים.

*       12 חודשים ומעלה הודעה של חודש ימים מראש . במידה והמטפל עובר על חוקים אלה יכול המעסיק לקזז משכרו החודשי של המטפל את ימי ההודעה מראש            אותם לא קיים כך שבמידה והוא עבד 6 חודשים ללא הודעה מראש רשאי המעסיק לקזז משכרו 6 ימי עבודה.

*      אין חובה להעסקת המטפל הזר בימי החופש השבועיות שלו במידה ואין למטפל לאן ללכת ביום החופש השבועי שלו יש לאפשר לו להישאר בבית המטופל             ללא תוספת תשלום גם אם המטופל עוזב את הבית בסוף שבוע לבקר בני משפחתו המטפל יכול להישאר בביתו של המטופל אם אין לו לאן ללכת.

*      חל איסור להעסיק מטופל נוסף ביום החופשי של המטפל הקבוע בהתאם להוראות ממשרד הפנים.

*      עלות העסקת המטפל ביום החופשי שלו או ביום החג הדתי שלו כי 150% מהשכר היומי שלו. בנוסף המעסיק חייב לשלם עבוד דמי הכיס באותו שבוע גם אם           המטפל נשאר לעבוד.

*      המטפל זכאי ל 12 ימי חופשה בשנה ומספר הימים עולה בהתאם לוותק של המטפל בעבודה. רוב המטפלים מעדיפים לקבל תשלום ולא לצאת לחופש.

*      המטפל זכאי לחמישה ימי הבראה בשנה  הראשונה ולשישה ימי הבראה בשנה השנייה והשלישית שלו. מספר הימים עולה בהתאם לוותק של המטפל בעבודה,        תשלום עבור יום הבראה הוא 30 ₪ הסכום נקבע על ידי משרד העבודה והוא משתנה מעת לעת.

*      במידה ויום החג של המטפל יצא ביום החופש השבועי שלו הוא אינו זכאי ליום נוסף אך אך היות והוא רשאי לבחור 9 ימי חג בתוך רשימה בת 16 ימים הוא כפי             הנראה יבקש חופש בחג ביום אחר שמופיע ברשימת החגים שהוא לא יוצא בשבת או ראשון שהם יום החופש השבועי.

*      דמי הבראה יינתנו לעובד שסיים שנת עבודה מלאה (12 חודשי עבודה מלאים). המטפל לא יהיה זכאי לפיצויים במקרה של פיטורים בשל סיום טבעי של                  העסקה שלו כגון: פטירה, העברה לבית אבות או החלמה של המטופל.

*      המטופלים שמעסיקים מטפל זכאים לסיוע כספי מטעם הביטוח הלאומי כדי להקל על תשלום שכרו המטופל הזר. בהתאם לכך מועבר התשלום לקבלן חוק              סיעוד דרך הביטוח הלאומי תפקיד הקבלן לוודא שיש מטפל שסועד את המטופל. באזורים מסוימים בארץ ניתן לקבל את הכספים ישירות למטופל ולא דרך              קבלן שלוקח לעצמו עמלה של עצם העברת התשלום באמצעותו.

*      מומלץ להתקין מצלמות בבית המטופל הסיעודי כשהמטופל סובל ממחלות כמו : אלצהיימר, דמנציה ומחלות דומות הפוגעות ביכולתו של המטופל לדבר בשם          עצמו ולדווח אם טוב לו או רע לו.

*      אורך יום החופש של המטופל הוא שבת מ 16:00 ועד ראשון ב 18:00 או כל הסדר אחר שאורכו הכולל והרצוף של החופש הוא 26 שעות לכל הפחות. כאשר            המטפל יוצא בשישי שבת הוא יוצא משישי בבוקר עד שבת בערב או סכ"ה 30 שעות חופש רצופות לכל הפחות. או 36 שעות חופש לכל היותר.

*      אורך יום החג של המטפל הוא 24 שעות בוקר עד בוקר שלמחרת או צהריים עד צהריים שלמחרת או ערב עד ערב שלמחרת . בהתאם לנוחות של המטפל               והמטופל.

*      החובה לעלות את השכר תלויה בגובה השכר ההתחלתי במידה והמעסיק משלם פחות מ 3500 ₪ בחודש יש חובה להעלות את השכר. החל משכר של 3500          ₪ (כולל דמי כיס) בחודש אין חובה להעלות את השכר והעלאה בשכר הינה רשות בלבד ולשיקול הדעת של המעסיק.